Blog

01 Kasım
Kiralık Araçlarda Kaza Yapanın Sorumluluğu 

Genel olarak bir araç kiralandığı zaman aracın kasko ve sigortası tam bir şekilde yapılmakta ve geri kalan diğer tüm prosedürleri de tamamlanmaktadır. Yani bir araç kiralayacak olan kişi tüm prosedürleri halledilmiş bir taşıt kiralamaktadırlar. Bu sayede olası herhangi bir kaza neticesinde kasko ya da sigorta tüm her şeyi karşılamaktadır. Bu yüzden güven içerisinde günümüzde artık araç kiralama çok daha rahat bir şekilde gerçekleşmektedir. Üstelik verilen 7/24 hizmet kapsamında yol yardımı ya da lastik değişimi gibi farklı sorunlar öncesinde de kaliteli bir destek alınabilmektedir. Bireysel ya da şirket olarak farklı zamanlar bünyesinde kiralanan araçlar için gerçekleşebilecek herhangi bir kaza ya da bu tür aksaklıklar konusunda araçlar, bütün bu durumlara karşı hazırlıklı olarak prosedürleri tamamlanmış durumdadırlar.
 
 Kiralık Araçlarda Kaza Yapanın Sorumlulukları
 
     Bu konuda bir araç kiralamak isteyen kişinin mutlaka bilmesi gereken en önemli konulardan biri, aracı, kiralayan bu kişinin süre içerisinde kullanması gerekmesidir. Yani aracı eğer sorumluluk alarak kiralayan kişi değil de, bir başkası kullanırken kaza yapılıyor ise o zaman kasko ya da sigortadan yararlanmak mümkün değildir. Aynı zamanda araç kullanan kişi eğer alkollü ya da farklı bir madde bağımlılığı bünyesinde kaza yapar ise bu durumda da, aracı kullanan kişi tamamen kazadan sorumlu olmaktadır. Bunlar dışında aracı kiralayan kişi ülkenin her noktasına araçlarla rahat bir şekilde gidebilir ve eğer herhangi bir alkol ve benzeri durumlar yok iken bir kaza gerçekleşiyor ise bu durumda kasko ve sigorta devreye girerek tüm masrafları karşılamaktadır.
 
 Güven İçerisinde Araç Kiralama İşlemi
 
     Günümüzde artık araç kiralama işlemleri profesyonel hizmet çatısı altında gerçekleşmekte ve keyifli bir biçimde bireysel olarak ya da şirket adına her noktada kullanılabilmektedir. Üstelik ortaya çıkacak herhangi bir kaza ve benzeri problemler karşısında kasko ve sigorta devreye girerek bütün problemleri çözmektedir. Zaten siz bir araç kiralarken bütün bu gerekli olan prosedürleri tamamlanmış bir şekilde araç kiralamaktasınız ve bu sayede güven içerisinde rahatça kullanma imkanı yakalamaktasınız. Tüm bu fırsatları da Bursa araç kiralama kapsamında değerlendirebilir ve çok uygun fiyatlar altında dilediğiniz tüm farklı araçları kiralama şansını bulabilirsiniz.