Blog

01 Kasım
Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli 

 Araç kiralamak çoğunlukla daha konforlu bir seçenektir. Özellikle tatile çıkarken uzun bir araba yolculuğundan ziyade uçak ile ulaşım sağlanıp sonrasında araç kiralama hizmetlerinden yararlanan pek çok kişi bulunuyor. Fakat araç kiralama hizmetlerinden yararlanırken dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunuyor. Aksi halde yolculuk keyiften ziyade eziyete dönüşebilir.
 
 Yasal Şartları Sağlayan Firmalar ile Çalışın
 
     Yasal koşulları barındıran her işi belli bir prosedüre bağlı olarak işleyen firmalar ile çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bu tarz firmalar prestije ve kaliteye önem verir. Bu neden ile araç bakımlarından sigorta ve kasko işlemlerine kadar her ayrıntıya özel önem verir. Böylece aldığınız araçlarda yol boyunca sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Yine de olası sıkıntılarda muhatap olacağınız birileri bulabilmeniz daha kolay olacaktır. Bu sebeplerden dolayı araç kiralarken mutlaka firmayı dikkatlice araştırmak gerekir. Hatta daha önce firma ile çalışan tanıdıklarınız ile görüş alış verişi yapabilirsiniz. 
 
     Kiralık araç uygulamasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise aracın kilometresidir. Kilometresi yüksek olan araçlarda yıpranma payı daha fazla olacağı için yolculuk esnasında size sorun çıkarabilecektir. Düşük kilometreli araç tercih etmenizde yarar bulunuyor. Ayrıca araçta hava yastığı, ihtiyaç varsa bebek koltuğu ve yol bilgisayarı gibi özelliklerin de bulunmasına dikkat edin.
 
 Servis Bakı Noktaları Önemli
 
     Aracın genel özellikler kadar firmanın size sağlayacağı yol desteği de oldukça önemlidir. Bu neden ile kendi yol güzergahını belirleyerek firmanın servis noktaları ile uyuşup uyuşmadığını kontrol edin ki olası bir arıza da aracın bakımını yapabilecek birilerine ulaşmanız kolay olsun.Kiralama sözleşmesinin unutmamanız gerekiyor. Ayrıca bu sözleşmede araç fiyatına dahil olan özellikler nedir dikkat etmelisiniz. Aksi halde araç kiralama firması sizi borçlu çıkarabilir. Bursa araç kiralama hizmetlerinden yararlanırken mutlaka aracın yakıt durumu öğrenilmelidir. Az yakıt tüketen bir araç sizi ekonomik olarak yıpratmayacaktır. 
 
     Son olarak dikkat edilmesi gereken konu ise ihtiyaca uygun araç kiralamaktır. Yol konforunu sağlamak için kişi sayısına uygun bir araç tercih etmek önemlidir. Eğer kişi sayısı az ise mutlaka küçük bir araç kiralayın. Araç kiralarken sorun yaşamamak için mutlaka deneyimli bir firma tercih edin.