Blog

01 Kasım
Araç Kiralamak Mı Satın Almak Mı?

 Araç kiralamanın artık lüks olmaktan çıktığı günümüzde, araç kiralamak mı yoksa satın almak mı daha avantajlı konusu sürekli araştırılan ve üzerinde tartışılan bir konudur. Oysa gerek bireysel gerekse kurumsal olarak araç kiralamanın avantajlı yönleri oldukça fazla.
 
 Bireysel araç kiralama avantajları
 
     Sık sık seyahat eden bir birey için gideceği yere uygun araç satın alması demek her iklime ve doğa şartlarına uygun birçok aracının olması demektir. Böyle bir şey herkes için mümkün değildir. Üstelik araç fiyatlarını düşünecek olursak peşin para verip özellikle sıfır bir araç almak bütçeleri oldukça zorlayan bir durumdur. Banka kredileri ile alınan araçlarsa çok daha pahalıya gelir.
 
     Aracı satın almakla maliyetler bitmez. Sigortası, kaskosu, periyodik bakımları, vergisi gibi birçok detay da göz ardı edilmemelidir. Her biri oldukça masraflı olup aracın marka ve modeline göre değişir. Eğer peşin para ile araba almak söz konusu değilse araç kiralamak çok daha mantıklı duruyor.
 
 Firma olarak araç kiralama avantajları
 
     Kurumsal olarak bir firmanın çalışanlarına onlarca araç satın aldığını ve bunların her birinin tamir, bakım, sigorta ve vergileri ile uğraştığını düşünün. Şirketler için son derece pahalı bir seçenek olan araç satın alma, kaza, arıza veya benzer durumlarda kullanıcının araçsız da kalmasına neden olur.
 
     Bir firma araç kiralama yolunu seçerse öncelikle vergi avantajı yakalar. Şöyle ki, şirket adına kiralanan araçlar için amortisman gideri ve vergi indirimi yapılır. Araçların periyodik bakım, tamir ve onarım masrafları araç kiralama firmasına aittir. Kaskosu, sigortaları yine rent a car firma sorumluluğundadır. Herhangi bir kaza veya arıza durumunda araç kiralama firması hemen yeni bir araç göndererek müşterilerinin mağdur olmasını engeller.
 
 Bursa araç kiralama firması
 
     Bursa'da aradığınız tüm marka ve modelde kiralık araçları en ekonomik fiyatlarla bulacağınız firmamız, Bursa araç kiralama firmaları içinde güvenilirliği ve kaliteli hizmetleri ile adından söz ettirmektedir. Bir araç kiralama firmasından beklenen en önemli şey güven, kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlardır. Her zaman müşteri memnuniyeti sağlayan firmamız, 7/24 araç rezervasyonu yaptırabileceğiniz tecrübeli ve güvenilir bir firmadır.